Prag’da Hediyelik Alışverişi

Prag deyince özellikle kitap severler için akla ilk gelen isim Kafka’dır. Ünlü yazarın yaşadığı ev bir müze haline getirilmiş ve severleri tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Ancak Prag deyince akla gelen ikinci şey de alışveriş konusunda size oldukça fazla alternatif sunan bir şehir olmasıdır. Buraya geldiğinizde sevdiklerinize hediyelik eşya alırken hiç zorlanmayacağınız garanti!

Prag’dan hediyelik eşya ne alınabilir?

Kristaller

Prag’ın en meşhur hediyeliklerinden biri kristallerdir. Şehrin her köşesindeki dükkanların vitrininde birbirinden güzel kristal eşyalar ve kadehler görebilir, satın alabilirsiniz.

 

Kuklalar

Prag’da satılan ve şehre özgü bir diğer hediyelik eşya kuklalardır. Kukla üretimi şehirde neredeyse bir sanat haline geldiği için her boy ve detayda kuklaya rast gelmeniz mümkün. Her bütçeye uygun bulabileceğiniz kuklaların fotoğraflarını çekmek de ilginç bir anı olarak kalacaktır.

pragdan-ne-alinir-kukla-681x341

Antika Ürünler

Özellikle antika kitap ve baskı ürünleri Prag’da çok popüler. Bölgede bulunan birçok kitapçı ve antikacıda kitapların değerli basımlarını bulabilirsiniz.

Bölgede giyim alışverişi yapabileceğiniz birçok alışveriş merkezi bulunmakta. Ayrıca bölgeye özgü vanilyalı, tarçınlı, fındıklı gibi çeşitleri olan Carslbad Spa Wafers adındaki tatlı, Alfons Mucha resimleri ve klasik müzik yapan Çek sanatçıların eserlerini satın alabilirsiniz.

Kaynak: http://gezipgordum.com/prag-dan-ne-alinir/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.