Çikolata Tepeleri..

Çikolata Tepeleri’nde dolaşabilmek zevkli olmaz mıydı?

Peki var mı ki öyle bir yer?

Evet, var. Filipinler’de.

Filipinler’in Bohol Adası’nda bulunan Çikolata Tepeleri, 50 km’lik bir alanı kaplıyor. Bu ilginç coğrafi oluşumlu tepeler, kuraklık döneminde çikolata kıvamında kahverengine bürünmektedir. Bu yüzden de bu tepelere Çikolata Tepeleri deniyor.

Yükseklikleri 30 metre ile 50 metre arasında değişen toplam 1268 koni şekilli tepeden oluşuyor. Bu tepelere dair anlatılan ilginç efsaneler de anlatılıyor.

Efsanelerden birine göre vaktiyle 2 dev bir kavgaya tutuşur. Birbirlerine günlerce taş ve kum fırlatmaktan yorulup barışmaya karar vermişler. Barıştıktan sonra adayı terk etmişler. Ancak işte bu çikolata tepeleri onların bıraktığı dağınıklık olarak düşünülüyor.

Bir diğer efsaneye göre ise genç ve güçlü bir dev olan Arogo, Aloya adında genç bir kıza aşık olur. Kız öldükten sonra Arogo’nun döktüğü gözyaşları, işte bu tepelere dönüşmüş.

Şimdiler de efsanelere inanamıyor olsak da, Çikolata Tepelerinin arasında yapılacak bir gezinti, belki fikrinizi değiştirir.

Bohol Adası’nda yapılabilecek tekne turları, tarihi mekan ziyaretleri ve su altı dalış etkinlikleri de bölgeye yapacağınız geziyi cazip hale getirebilir. Doğanın her rengini burada görüp harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

 

Kaynak: https://gezimanya.com/GeziNotlari/bohol-adasi-ve-cikolata-tepeleri

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.