Gezi seyahate giderken yanınıza neler almalısınız?

Seyahate çıkıyorsunuz fakat yanınıza ne almanız gerektiği konusunda tam olarak karar verememişseniz size bunaltıcı saatler bekliyor olabilir. Kimse tatile giderken ya da seyahate çıkarken yanında fazladan yük taşımak istemez fakat o çanta hazırlanırken gördüğünüz her şeyde gözünüze çok önemliymiş, mutlaka yanınıza almanız gerekiyormuş gibi görünebilir. Bu durum kafa karışıklılığını arttıran bir düşünce tarzıdır.

İlk olarak seyahatin gerçekleştirilme amacına sadık bir çanta hazırlamalısınız. Bu seyahat iş gereği ya da tatil amaçlı olabilir. Bu durumda çantaların içinde materyallerde büyük ölçüde değişiklik gösterecektir. Sonuçta iş toplantısı amacı ile çıkılan seyahatte parmak arası terlik görmenin hiç bir mantığı olmayacağını hepimiz biliyoruz. Fakat yolculuk amacımız ne olursa olsun belli başlı şeyleri yanımıza almak zorundayız. En başta nüfus cüzdanı(TC kimlik no yazan ehliyetlerde olur), mutlak surette yanınızda bulunması gerekenler arasındadır. Bunun haricinde eğer otel ya da rezervasyon yaptırılan başka bir yerde kalacaksanız biletleri, faturaları almak akılcı bir işlem olacaktır. Kredi kartları mutlaka cüzdanımızda olması gereken bir araçtır ve seyahate çıkarken de yanımızda olmasında fayda olacaktır. Telefon şarjı unutulması durumunda yok yere yeni bir şarj aleti alınmasına sebebiyet verebilir, laptopların şarj cihazları içinde aynı durum geçerlidir.

Minimum iki gün sürecek bir seyahat planınız varsa yanınızda yedek eşya, iç çamaşır, ceket, gölek bulundurmak olası acil durumlar ile başa çıkmanıza yardımcı olacaktır. Uyumadan önce giyebileceğiniz pijama, parfüm, otel tarzı yerlerde her ne kadar bulunuyor olsa da şampuan almak yararlı olacaktır. Bir çokları için yolculukların vazgeçilmezi olan müzik dinlemenize olanak sağlayacak kulaklıkları yanınıza almazsanız eğer gerçekten pişman olmanıza sebebiyet verebilir. Son olarak mutlak surette çantamızın bir köşesine kitap yerleştirmek akılcı kararlardan bir tanesi olacaktır. Genel hatları ile her seyahat çantası, saymış olduğumuz öğeler ile oluşturulmalıdır. Geri kalanlar ise tatilin niteliğine göre değişecektir. Yaz ayında denize gidiliyorsa deniz şortu, terlik ya da kayak yapmaya gidiliyorsa kazak, tulum gibi eşyalarda farklılıklar olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.