Tanzanya’dan Uzungöl’e Jeep Safari Macerası

Her mevsimde yapılabilecek bir macera yolculuğu mu düşünüyorsunuz?

Bu yolculuk bir de her türlü arazi de yapılabilir olsa nasıl olur?

Jeep safari turizmi size bu imkânların hepsini sunuyor. Yaz kış demeden zorlu arazilerde çıkacağınız safari yolculuklarında macera ve eğlencenin tadına varacak, zorlu arazileri keşfetmenin heyecanını yaşayabileceksiniz.

Safari deyince akla önce Afrika ülkeleri geliyor. Bu ün haksız da değil. Doğanın olduğu gibi korunduğu, özellikle vahşi hayvanların yaşam alanlarının kendilerine bırakıldığı bu alanlar macera tutkunları için öncelikli cezbedici alanlar. Tanzanya, Kenya, Uganda gibi ülkelerde jeep safariye çıkılarak fil, aslan, leopar, buffalo, gergedan, zebra, zürafa gibi günlük hayatta kolay görülemeyecek hayvanların yaşam alanları keşfedilebilir. Hayat boyunca deneyimlenebilecek biricik anılardan biri olarak kalır bu anlar.

jeep

Ülkemizde de jeep safari yapılabilecek alanlar her geçen gün çoğalıyor. Bu alanlar hem tarihi ve kültürel dokusuyla sizi cezbederken hem de merakınızı had safhaya çıkaran hikâyeleriyle keşfedilmeyi bekliyor. Örneğin Nevşehir’de peri bacalarının arasındaki patikalarda düzenlenen jeep safari turlarında büyüleyici anlar ve görüntüleri deneyimleyebilirsiniz. Artvin’de yeşilin dünyasını keşfedebilir, Fethiye ve Marmaris’te denizin yeşil ile buluştuğu serin zamanlara şahitlik edebilirsiniz.

Nevşehir-Yapılacak-Şeyler-Jeep-Safari

Kış aylarında jeep safari heyecanını yaşamak için Trabzon Uzungöl tercih edebileceğiniz bir mekândır. Uzungöl’ ün muhteşem tabiatı ile safariniz sırasında rastlayacağınız hayvan ve bitki familyasında farklı heyecanlar yaşayabilirsiniz[1].

[1] http://www.uzungolinankardesler.com/uzungol_safari_turu.html , Erişim Tarihi: 27.05.16.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.