Taştan Düşen Şifa!

Doğal taşlarla tedavi yüzyıllardır etkisi bilinen ancak modern tıp ile birlikte göz ardı edilmeye başlanan bir tedavi yöntemidir. Günümüzde organik besin, doğal ve sağlıklı bir yaşam, ekolojik bir düzene yeniden dönüşün artmasıyla modern tıbbı destekleyecek biçimde alternatif tedavi yöntemlerine de ilgi artıyor.

Taşlarla tedavi, yüzyıllardır etkisi bilinen ve farklı uygarlıklarca da kullanılmış olan şifalı taşların, destekleyici ve koruyucu biçimde kullanılmasıyla mümkündür. Şifalı taşların dikkatli ve düzenli biçimde kullanılmasıyla ruhsal dengenin sağlanması, migren ağrılarının dengelenmesi ve daha pozitif enerjili bir yaşam sürdürmek mümkün gibi görünüyor.

Doğal şifalı taşların takı olarak kullanılabiliyor olması da, taşların kullanımını kolaylaştırıyor. Bunun dışında bulunduğunuz ortamda o taşı bulundurmak da çoğu zaman taşın şifasını göstermesi açısından yeterli.

Peki, hangi taşların ne gibi rahatsızlıklar da etkisi var?

Korkuları yok eden Agat, alerjiyi rahatlatıp göz hastalıklarına iyi gelen Ametist, grip gibi rahatsızlıkları bitiren Obsidyen, uykularda güzel düşler görülmesine neden olan Sarı Topaz, damar hastalıklarının ilacı Jasper, kalp çarpıntılarını azaltan Olivin, guatr hastalığının baş düşmanı, alerji ve nefes darlığının da ilacı Kehribar, bedendeki gazları giderip, kalbe de iyi gelen Akik, mide rahatsızlıkları ve böbreklere birebir olan Sitrin, iktidarsızlığın çaresi Yakut, uykusuzluğu gideren dişi Kuvars, düzgün konuşma becerisi sağlayan Kalsedon ve hayvanlarınızın nazara gelmesini engelleyen ayrıca sakinliklerini sağlayan Turkuvaz şifalı taşların şifasına sadece birkaç örnektir[1].

Sağlık turizmi kapsamında yükselen bir potansiyele sahip olan ülkemizde açılan güzellik ve sağlık merkezleriyle, tatil için gelen turistler bu merkezlerdeki alternatif tedavi yöntemlerini de keşfediyorlar. Doğal taşlarla tedavi yöntemi de keşfedilmeyi bekliyor.

[1] http://www.mishakal.com/madde-enerjileri/2518-taslarin-tedavi-metodu-nasildir.html , Erişim Tarihi: 12.08.16.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.